Född 1888-10-04 i Flästa, Arbrå (X) (Arbrå AI:21b (1885-1889) Bild: 19 Sida: 247).
Flyttade 1888-10-16 från Flästa, Arbrå (X) till Iste, Arbrå (X) (Arbrå AI:21b (1885-1889) Bild: 19 Sida: 247).
Flyttade 1905 från Norränge, Arbrå (X) till Iste, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:2a (1901-1905) Bild: 2540 Sida: 241).
Flyttade 1907 från Iste, Arbrå (X) till Forneby, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:3a (1906-1910) Bild: 460 Sida: 34).
Flyttade 1913 från Forneby, Arbrå (X) till Iste, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:4b (1911-1918) Bild: 140 Sida: 349).
Död 1966-10-26 i Iste, Arbrå (X) (SDB6).
Karin Johansdotter.
Född 1888-10-04 i Flästa, Arbrå (X) (Arbrå AI:21b (1885-1889) Bild: 19 Sida: 247). Död 1966-10-26 i Iste, Arbrå (X) (SDB6).
F Johannes Jonsson.
Född 1863-11-22 i Flästa, Arbrå (X) (Arbrå AI:16b (1861-1865) Bild: 20 Sida: 14). Död 1922-05-12 i Flästa, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:5b (1919-1928) Bild: 670 Sida: 382). Torpare
FF Jonas Johansson.
Född 1843-04-17 i Flästa, Arbrå (X) (Arbrå AI:12 (1840-1845) Bild: 158 Sida: 153). Död 1910-04-04 i Flästa, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:3a (1906-1910) Bild: 3400 Sida: 328). Torpare
FFF Johan Jonsson.
Född 1804-10-10 i Flästa, Arbrå (X) (Arbrå C:3a (1788-1861) Bild: 103 Sida: 214). Död 1882-12-21 i Flästa, Arbrå (X) (Arbrå AI:20b (1880-1885) Bild: 22 Sida: 15). Torpare
FFM Brita Svensdotter.
Född 1810-06-22 i Överhogdal (Z) (Överhogdal AI:1 (1808-1821) Bild 100 / sid 1). Död 1896-04-08 i Flästa, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:1a (1895-1900) Bild: 2720 Sida: 260).
FM Karin Jonsdotter.
Född 1839-07-16 i Arbrå (X) (Arbrå AI:16b (1861-1865) Bild: 20 Sida: 14). Död 1921-05-05 i Flästa, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:5b (1919-1928) Bild: 670 Sida: 382).
 
 
M Anna Eriksson.
Född 1866-12-02 i Arbrå (X) (Arbrå AI:21b (1885-1889) Bild: 19 Sida: 247).
   
 
   
 

Relationer och barn

Utom äktenskap.

Emil Anton Andersson.
Född 1890-12-25 i Undersvik (X).
Död 1970-02-02 i Löfvik, Undersvik (X) (SDB6).

Johan Emil Andersson.
Född 1911-11-13 i Forneby, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:4b (1911-1918) Bild: 140 Sida: 349).
Död 1977-11-22 i Ljusne (X) (SDB6).

Gift 1915-10-24 (Arbrå AIIa:4a (1911-1918) Bild: 180 Sida: 7).

Hans Olof Lindblom.
Född 1894-01-09 i Arbrå (X) (Arbrå AIIa:4a (1911-1918) Bild: 470 Sida: 36).
Död 1958-01-30 i Iste, Arbrå (X) (SDB6).

Olof Artur Lindblom.
Född 1915-03-15 i Iste, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:4a (1911-1918) Bild: 230 Sida: 12).
Död 1986-04-22 i Sandviken (X) (SDB6).

Signe Birgitta Lindblom.
Född 1917-09-06 i Iste, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:4a (1911-1918) Bild: 180 Sida: 7).
Död 1987-07-29 i Borås Gustav Adolf (P) (SDB6).

Per Gustaf Lindblom.
Född 1919-12-06 i Iste, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:5a (1919-1928) Bild: 230 Sida: 8).
Död 1977-03-14 i Vedmora, Enånger (X) (SDB6).

Hilda Kristina Lindblom.
Född 1921-01-18 i Iste, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:5a (1919-1928) Bild: 230 Sida: 8).
Död 2005-05-04 i Lindesberg (T) (SDB6).

Anna Matilda Lindblom.
Född 1925-10-12 i Iste, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:5a (1919-1928) Bild: 230 Sida: 8).
Död 1995-04-13 i Iste, Arbrå (X) (SDB6).

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister