Född 1896-12-07 i Västra Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:1 (1895-1903) Bild 2120 / sid 198).
Flyttade 1909-10-19 från Västra Offerberg, Undersvik (X) till Iste, Arbrå (X) (Undersvik AIIa:2 (1903-1910) Bild 2450 / sid 233).
Flyttade 1913-11-25 från Iste, Arbrå (X) till Offerberg, Undersvik (X) (Arbrå AIIa:4a (1911-1918) Bild 470 / sid 36).
Flyttade 1920-11-30 från Offerberg, Undersvik (X) till Hänsätter, Arbrå (X) (Undersvik AIIa:4 (1920-1932) Bild 2790 / sid 263).
Flyttade 1924 från Hänsätter, Arbrå (X) till Håf, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:5a (1919-1928) Bild 2700 / sid 255).
Flyttade 1928 från Håf, Arbrå (X) till Backa, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:5d (1919-1928) Bild 182 / sid 1146).
Flyttade 1929-11-08 från Backa, Arbrå (X) till Höle, Rengsjö (X) (Arbrå AIIa:6a (1929-1939) Bild 2920 / sid 274).
Flyttade 1931-11-06 från Höle, Rengsjö (X) till Koldemo, Arbrå (X) (Rengsjö AII:3b (1931-1941) Bild 510 / sid 293).
Död 1964-04-03 i Gävle Staffan (X) (SDB6).
Lars Wilhelm Edvin Larsson.
Född 1896-12-07 i Västra Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:1 (1895-1903) Bild 2120 / sid 198). Död 1964-04-03 i Gävle Staffan (X) (SDB6). Bromsare, Jordbruksarbetare, Förrådsarbetare
     
 
   
 
M Brita Larsdotter Färdig.
Född 1877-09-28 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:16a (1877-1881) Bild 358 / sid 351). Död 1941-07-19 i Backa, Arbrå (X) (SDB6).
MF Lars Larsson Färdig.
Född 1845-06-27 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:11b (1839-1845) Bild 254 / sid 672). Död 1932-05-17 i Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:4 (1920-1932) Bild 2790 / sid 263).
MFF Lars Olofsson.
Född 1811-01-25 i Stömne, Delsbo (X) (Delsbo C:3 (1791-1828) Bild 152 / sid 297). Död 1881-01-11 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:16a (1877-1881) Bild 355 / sid 348).
MFM Brita Eriksdotter.
Född 1816-11-19 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker C:3 (1793-1840) Bild 141 / sid 275). Död 1866-07-21 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker F:2 (1841-1871) Bild 261 / sid 257).
MM Kerstin Andersdotter.
Född 1845-11-01 i Bjuråker (X) (Bjuråker AI:15b (1871-1877) Bild 12 / sid 350). Död 1917-11-22 i Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:3 (1910-1919) Bild 2750 / sid 265).
 
 

Levnadsbeskrivning

Bromsare, Jordbruksarbetare, Förrådsarbetare

Relationer och barn

Gift 1924-10-19 (Arbrå AIIa:5a (1919-1928) Bild 2700 / sid 255).

Märta Eugenia Hofrén.
Född 1906-08-06 i Arbrå (X) (Arbrå AIIa:5a (1919-1928) Bild 2700 / sid 255).
Död 1926-11-21 i Håf, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:5d (1919-1928) Bild 182 / sid 1146).

Olof Enar Hofrén.
Född 1924-11-25 i Håf, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:5d (1919-1928) Bild 182 / sid 1146).
Död 2004-03-25 i Hedesunda (X) (SDB6).

Gift 1929-12-06 (Rengsjö AII:2a (1912-1930) Bild 1070 / sid 94).

Svea Viktoria Östberg.
Född 1906-11-24 i Rengsjö (X) (Rengsjö AII:2a (1912-1930) Bild 1070 / sid 94).
Död 1990-12-11 i Gävle Heliga Trefaldighet (X) (SDB6).

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister