Född 1877-09-28 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:16a (1877-1881) Bild 358 / sid 351).
Flyttade 1891-03-21 från Brännbo, Bjuråker (X) till Västra Offerberg, Undersvik (X) (Bjuråker AI:18c (1886-1895) Bild 278 / sid 271).
Flyttade 1909-10-19 från Västra Offerberg, Undersvik (X) till Iste, Arbrå (X) (Undersvik AIIa:2 (1903-1910) Bild 2450 / sid 233).
Flyttade 1915-09-20 från Iste, Arbrå (X) till Kyrkbyn, Undersvik (X) (Arbrå AIIa:4a (1911-1918) Bild 470 / sid 36).
Flyttade 1918-05-24 från Kyrkbyn, Undersvik (X) till Hänsätter, Arbrå (X) (Undersvik AIIa:3 (1910-1919) Bild 1630 / sid 153).
Flyttade 1924 från Hänsätter, Arbrå (X) till Backa, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:5a (1919-1928) Bild 2680 / sid 253).
Död 1941-07-19 i Backa, Arbrå (X) (SDB6).
Brita Larsdotter Färdig.
Född 1877-09-28 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:16a (1877-1881) Bild 358 / sid 351). Död 1941-07-19 i Backa, Arbrå (X) (SDB6).
F Lars Larsson Färdig.
Född 1845-06-27 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:11b (1839-1845) Bild 254 / sid 672). Död 1932-05-17 i Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:4 (1920-1932) Bild 2790 / sid 263).
FF Lars Olofsson.
Född 1811-01-25 i Stömne, Delsbo (X) (Delsbo C:3 (1791-1828) Bild 152 / sid 297). Död 1881-01-11 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:16a (1877-1881) Bild 355 / sid 348).
 
 
FM Brita Eriksdotter.
Född 1816-11-19 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker C:3 (1793-1840) Bild 141 / sid 275). Död 1866-07-21 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker F:2 (1841-1871) Bild 261 / sid 257).
FMF Erik Olsson.
Född 1782-01-25 i Ramsjö, Bjuråker (X) (Bjuråker C:2 (1755-1792) Bild 169 / sid 165). Död 1859-10-08 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker F:2 (1841-1871) Bild 162 / sid 158).
FMM Ingrid Jonsdotter.
Född 1791-09-30 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker C:2 (1755-1792) Bild 215 / sid 211 / Lennart Jonsson, Visby). Död 1858-03-30 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker F:2 (1841-1871) Bild 144 / sid 140).
M Kerstin Andersdotter.
Född 1845-11-01 i Bjuråker (X) (Bjuråker AI:15b (1871-1877) Bild 12 / sid 350). Död 1917-11-22 i Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:3 (1910-1919) Bild 2750 / sid 265).
   
 
   
 

Relationer och barn

.

Lars Wilhelm Edvin Larsson.
Född 1896-12-07 i Västra Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:1 (1895-1903) Bild 2120 / sid 198).
Död 1964-04-03 i Gävle Staffan (X) (SDB6).

Olof Anton .
Född 1899-07-03 i Västra Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:1 (1895-1903) Bild 2120 / sid 198).
Död 1899-07-15 i Västra Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:1 (1895-1903) Bild 2120 / sid 198).

Per Holger Anton Jonsson.
Född 1901-06-09 i Västra Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:1 (1895-1903) Bild 2120 / sid 198).

Nils Olof Algot Jonsson.
Född 1904-09-12 i Västra Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:2 (1903-1910) Bild 2450 / sid 233).

Jonas Adolf Jonsson.
Född 1909-09-19 i Iste, Arbrå (X) (Undersvik AIIa:2 (1903-1910) Bild 2450 / sid 233).

Gift 1914-01-04 (Arbrå AIIa:4a (1911-1918) Bild 470 / sid 36).

Jonas Adolf Jonsson.
Född 1889-12-23 i Arbrå (X) (Arbrå AIIa:4a (1911-1918) Bild 470 / sid 36).
Död 1946-09-08 i Hänsätter, Arbrå (X) (SDB6).

Berta Linnéa Jonsson.
Född 1914-06-19 i Iste, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:4a (1911-1918) Bild 470 / sid 36).
Död 1917-07-22 i Kyrkbyn, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:3 (1910-1919) Bild 1630 / sid 153).

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister