Född 1845-06-27 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:11b (1839-1845) Bild 254 / sid 672).
Flyttade 1891-03-21 från Brännbo, Bjuråker (X) till Västra Offerberg, Undersvik (X) (Bjuråker AI:18c (1886-1895) Bild 278 / sid 271).
Död 1932-05-17 i Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:4 (1920-1932) Bild 2790 / sid 263).
Lars Larsson Färdig.
Född 1845-06-27 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:11b (1839-1845) Bild 254 / sid 672). Död 1932-05-17 i Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:4 (1920-1932) Bild 2790 / sid 263).
F Lars Olofsson.
Född 1811-01-25 i Stömne, Delsbo (X) (Delsbo C:3 (1791-1828) Bild 152 / sid 297). Död 1881-01-11 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:16a (1877-1881) Bild 355 / sid 348).
   
 
   
 
M Brita Eriksdotter.
Född 1816-11-19 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker C:3 (1793-1840) Bild 141 / sid 275). Död 1866-07-21 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker F:2 (1841-1871) Bild 261 / sid 257).
MF Erik Olsson.
Född 1782-01-25 i Ramsjö, Bjuråker (X) (Bjuråker C:2 (1755-1792) Bild 169 / sid 165). Död 1859-10-08 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker F:2 (1841-1871) Bild 162 / sid 158).
 
 
MM Ingrid Jonsdotter.
Född 1791-09-30 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker C:2 (1755-1792) Bild 215 / sid 211 / Lennart Jonsson, Visby). Död 1858-03-30 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker F:2 (1841-1871) Bild 144 / sid 140).
MMF Jon Persson.
Född 1756-12-09 i Edsäng, Delsbo (X) (Delsbo C:2 (1734-1790) Bild 107 / sid 199). Död 1841-02-12 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:11b (1839-1845) Bild 254 / sid 672).
MMM Ingrid Joakimsdotter.
Född 1765-11-08 i Bjuråker (X) (Bjuråker C:2 (1755-1792) Bild 82 / sid 78 / Lennart Jonsson, Visby). Död 1839-10-30 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:11b (1839-1845) Bild 254 / sid 672).

Relationer och barn

Gift 1872-11-28 (Bjuråker AI:15b (1871-1877) Bild 12 / sid 350).

Kerstin Andersdotter.
Född 1845-11-01 i Bjuråker (X) (Bjuråker AI:15b (1871-1877) Bild 12 / sid 350).
Död 1917-11-22 i Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:3 (1910-1919) Bild 2750 / sid 265).

Ingrid Larsson Färdig.
Född 1873-10-30 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:15b (1871-1877) Bild 12 / sid 350).
Död 1950-09-14 i Södra Sannäs, Delsbo (X) (SDB6).

Kristina Larsdotter Färdig.
Född 1875-08-23 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker C:6 (1872-1892) Bild 35 / sid 32).
Död 1946-07-11 i Offerberg, Undersvik (X) (SDB6).

Brita Larsdotter Färdig.
Född 1877-09-28 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:16a (1877-1881) Bild 358 / sid 351).
Död 1941-07-19 i Backa, Arbrå (X) (SDB6).

Lars Larsson Färdig.
Född 1879-01-03 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:16a (1877-1881) Bild 358 / sid 351).
Död 1948-10-04 i Kyrkbyn, Undersvik (X) (SDB6).

Anders Larsson.
Född 1881-12-25 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:16a (1877-1881) Bild 358 / sid 351).
Död 1950-05-21 i Skridsvik, Järvsö (X) (SDB6).

Olov Larsson.
Född 1883-09-20 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:18c (1886-1895) Bild 278 / sid 271).
Död 1964-01-12 i Offerberg, Undersvik (X) (SDB6).

Anna Larsdotter Färdig.
Född 1885-01-11 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:17 (1881-1885) Bild 363 / sid 360).
Död 1926-09-02 i Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:4 (1920-1932) Bild 2810 / sid 265).

Karolina Larsdotter.
Född 1887-11-08 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:18c (1886-1895) Bild 278 / sid 271).
Död 1902-07-25 i Västra Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:1 (1895-1903) Bild 2120 / sid 198).

Marget Larsdotter Färdig.
Född 1889-12-11 i Brännbo, Bjuråker (X) (Bjuråker AI:18c (1886-1895) Bild 278 / sid 271).
Död 1963-07-26 i Hänsätter, Arbrå (X) (SDB6).

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister