Född 1899-06-17 i Östra Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:1 (1895-1903) Bild 1930 / sid 179).
Flyttade 1901 från Östra Offerberg, Undersvik (X) till Södra Kyrkbyn, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:1 (1895-1903) Bild 1930 / sid 179).
Flyttade 1901 från Södra Kyrkbyn, Undersvik (X) till Östra Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:1 (1895-1903) Bild 1530 / sid 139).
Flyttade 1903 från Östra Offerberg, Undersvik (X) till Västra Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:1 (1895-1903) Bild 2060 / sid 192).
Flyttade 1904 från Västra Offerberg, Undersvik (X) till Östra Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:2 (1903-1910) Bild 2630 / sid 251).
Flyttade 1908 från Östra Offerberg, Undersvik (X) till Kyrkbyn, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:2 (1903-1910) Bild 2360 / sid 224).
Flyttade 1919-11-15 från Kyrkbyn, Undersvik (X) till Arbrå Municipalsamhälle, Arbrå (X) (Undersvik AIIa:3 (1910-1919) Bild 1580 / sid 148).
Flyttade 1920-06-07 från Arbrå Municipalsamhälle, Arbrå (X) till Kyrkbyn, Undersvik (X) (Arbrå AIIa:5c (1919-1928) Bild 840 / sid 724).
Flyttade 1921-11-11 från Kyrkbyn, Undersvik (X) till Koldemo, Arbrå (X) (Undersvik AIIa:3 (1910-1919) Bild 1580 / sid 148).
Flyttade 1922 från Koldemo, Arbrå (X) till Kyrkbyn, Arbrå (X) (Arbrå AIIa:5b (1919-1928) Bild 2460 / sid 561).
Flyttade 1923-12-05 från Kyrkbyn, Arbrå (X) till Bollnäs (X) (Arbrå AIIa:5d (1919-1928) Bild 64 / sid 1028).
Flyttade 1925-07-07 från Bollnäs (X) till Hudiksvall (X) (Bollnäs AIIa:15b (1912-1929) Bild 2850 / sid 307).
Död 1986-11-16 i Arbrå (X) (SDB6).
Elin Kristina Olsson.
Född 1899-06-17 i Östra Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:1 (1895-1903) Bild 1930 / sid 179). Död 1986-11-16 i Arbrå (X) (SDB6).
F Erik Gottfrid Olsson.
Född 1875-04-25 i Östra Offerberg, Undersvik (X) (Undersvik AI:11 (1871-1875) Bild 123 / sid 119). Död 1957-02-17 i Frösö (Z) (SDB6).
FF Olof Larsson.
Född 1824-11-20 i Undersvik (X) (Undersvik AI:7 (1845-1855) Bild 197 / sid 94).
 
 
FM Brita Persdotter.
Född 1847-04-30 i Alfta (X) (Undersvik AI:11 (1871-1875) Bild 123 / sid 119). Död 1920-07-08 i Löfvik, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:4 (1920-1932) Bild 2320 / sid 216).
 
 
M Kerstin Olsdotter.
Född 1874-02-09 i Järvsö (X) (Undersvik AIIa:1 (1895-1903) Bild 1530 / sid 139). Död 1948-01-11 i Kyrkbyn, Orsa (W) (SDB6).
   
 
   
 

Relationer och barn

Utom äktenskap.

Per Samuel Röst.
Född 1895-10-31 i Bollnäs (X) (Undersvik AIIa:3 (1910-1919) Bild 1580 / sid 148).
Död 1925-05-16 i Wäxsjö, Bollnäs (X) (Vexsjö¥).

Inez Kristina Viktoria Röst.
Född 1920-07-24 i Kyrkbyn, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:4 (1920-1932) Bild 1640 / sid 148).
Död 1938-11-04 i Kyrkbyn, Undersvik (X) (Undersvik AIIa:5 (1933-1943) Bild 1560 / sid 140).

Gift 1926-08-16 (Hudiksvall AIIa:3c (1913-1931) Bild 1650 / sid 779).

Olaus Jäderberg.
Född 1883-12-24 i Ovansjö (X) (Hudiksvall AIIa:3c (1913-1931) Bild 1650 / sid 779).

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister