Civilingenjör
Född 1893-06-25 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:15 (1887-1896) Bild 470 / sid 34).
Flyttade 1915-01-05 från Viken, Ytterhogdal (Z) till Klara (AB) (Ytterhogdal AIIa:2 (1908-1921) Bild 2050 / sid 185).
Död 1966-12-20 i Kungsholm eller Ulrika Eleonora (AB) (SDB6).
Per Vilhelm Werner.
Född 1893-06-25 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:15 (1887-1896) Bild 470 / sid 34). Död 1966-12-20 i Kungsholm eller Ulrika Eleonora (AB) (SDB6). Civilingenjör
F Olof Svensson Werner.
Född 1862-05-26 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:12 (1861-1868) Bild 300 / sid 24). Död 1945-12-10 i Viken, Ytterhogdal (Z) (SDB5). Hemmansägare
FF Sven Olsson.
Född 1828-03-23 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 1380 / sid 267). Död 1893-01-31 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:15 (1887-1896) Bild 470 / sid 34).
FFF Olof Mårtensson.
Född 1787-01-01 i Älvros (Z) (Ytterhogdal AI:9 (1838-1845) Bild 880 / sid 78). Död 1848 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:10 (1846-1851) Bild 280 / sid 21). Gästgivare
FFM Beata Andersdotter.
Född 1787-01-07 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 630 / sid 117). Död 1838-06-21 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:4 (1833-1861) Bild 970 / sid 233).
FM Kerstin Mattsdotter.
Född 1828-07-12 i Ängersjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 1390 / sid 269). Död 1920-11-25 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AIIa:2 (1908-1921) Bild 2050 / sid 185).
 
 
M Karin Persdotter.
Född 1862-11-27 i Flor, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:12 (1861-1868) Bild 1350 / sid 129). Död 1934-10-15 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AIIa:3 (1921-1936) Bild 2070 / sid 194).
MF Per Persson Trumstedt.
Född 1836-07-09 i Flor, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:4 (1833-1861) Bild 160 / sid 21). Död 1935-06-20 i Flor, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AIIa:3 (1921-1936) Bild 670 / sid 54).
MFF Per Olsson.
Född 1798-06-13 i Östansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 810 / sid 153). Död 1891-01-09 i Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:15 (1887-1896) Bild 2190 / sid 204). Bonde
MFM Karin Pålsdotter.
Född 1800-09-29 i Älvros (Z) (Älvros C:1 (1798-1809) Bild 160 / sid 27). Död 1875-09-26 i Flor, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal EI:1 (1862-1886) Bild 840 / sid 79).
MM Marget Jonsdotter.
Född 1840-03-26 i Flor, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:4 (1833-1861) Bild 250 / sid 39). Död 1875-06-30 i Flor, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:13 (1868-1877) Bild 1380 / sid 131).
MMF Jonas Olsson.
Född 1810-09-11 i Flor, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 1050 / sid 201). Död 1858-07-19 i Flor, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:4 (1833-1861) Bild 1070 / sid 253).
MMM Kerstin Jonsdotter.
Född 1807-06-28 i Huskölen, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 950 / sid 181). Död 1898-08-19 i Flor, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal B:3 (1895-1923) Bild 730 / sid 12).

Relationer och barn

Gift 1929-07-01 (Sveriges befolkning 1950).

Olga Margareta Högström.
Född 1896-10-06 i Kyrkbyn, Sveg (Z) (Sveg C:3 (1895-1905) Bild 210 / sid 15).
Död 1995-01-24 i Kungsholm eller Ulrika Eleonora (AB) (SDB6).

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister