Född 1823-10-25 i Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:10 (1846-1851) Bild 270 / sid 20).
Flyttade 1872-09-05 från Viken, Ytterhogdal (Z) till Kyrkbyn, Arbrå (X) (Ytterhogdal AI:13 (1868-1877) Bild 270 / sid 20).
Flyttade 1882-11-02 från Kyrkbyn, Arbrå (X) till Åkre, Arbrå (X) (Arbrå AI:20b (1880-1885) Bild 197 / sid 190).
Flyttade 1888-11-12 från Åkre, Arbrå (X) till Kyrkbyn, Arbrå (X) (Arbrå AI:21b (1885-1889) Bild 307 / sid 535).
Flyttade 1901-08-31 från Kyrkbyn, Arbrå (X) till Kilafors, Hanebo (X) (Arbrå AIIa:2b (1901-1905) Bild 2080 / sid 542).
Flyttade 1902-08-09 från Kilafors, Hanebo (X) till Åboö, Ripsa (D) (Hanebo AIIa:2 (1896-1901) Bild 3090 / sid 597).
Flyttade 1905-11-15 från Åboö, Ripsa (D) till Haga, Hyltinge (D) (Ripsa AIIa:2 (1901-1905) Bild 590 / sid 43).
Flyttade 1909-11-23 från Haga, Hyltinge (D) till Backafors, Stora Kopparberg (W) (Hyltinge AIIa:3 (1909-1918) Bild 2970 / sid 285).
Död 1911-10-22 i Backafors, Stora Kopparberg (W) (Stora Kopparberg AIIb:6 (1907-1921) Bild 2660 / sid 734).
Ogift.
Sigrid Andersdotter.
Född 1823-10-25 i Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:10 (1846-1851) Bild 270 / sid 20). Död 1911-10-22 i Backafors, Stora Kopparberg (W) (Stora Kopparberg AIIb:6 (1907-1921) Bild 2660 / sid 734).
F Anders Pålsson.
Född 1789-09-28 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 670 / sid 125). Död 1880-05-03 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:14 (1877-1886) Bild 340 / sid 25).
FF Pål Jonsson.
Född 1747-06-06 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:2 (1722-1764) Bild 670 / sid 125). Död 1809-07-20 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 1950 / sid 381).
FFF Jon Jonsson.
Född 1711 i Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:1 (1741-1753) Bild 750 / sid 135). Död 1777-06-19 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 420 / sid 75).
FFM Sigrid Pålsdotter.
Född 1719-02-25 i Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:1 (1681-1722) Bild 1370 / sid 265). Död 1793-08-24 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 1840 / sid 359).
FM Kerstin Larsdotter.
Född 1753-12-30 i Säter, Överhogdal (Z) (Överhogdal C:1 (1691-1861) Bild 330 / sid 57). Död 1830-06-29 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 2100 / sid 411).
FMF Lars Larsson.
Född 1724-02-09 i Säter, Överhogdal (Z) (Överhogdal C:1 (1691-1861) Bild 250 / sid 41 / Marianne Andersson). Död 1803-11-07 i Säter, Överhogdal (Z) (Överhogdal C:1 (1691-1861) Bild 1140 / sid 219).
FMM Kerstin Olofsdotter.
Född 1724-10-11 i Överhogdal (Z) (Överhogdal C:1 (1691-1861) Bild 250 / sid 41). Död 1809-06-09 i Säter, Överhogdal (Z) (Överhogdal C:1 (1691-1861) Bild 1150 / sid 221).
M Gunnild Jonsdotter.
Född 1794-07-26 i Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:10 (1846-1851) Bild 270 / sid 20). Död 1884-10-18 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:14 (1877-1886) Bild 340 / sid 25).
MF Jon Jonsson.
Född 1752-11-19 i Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:2 (1722-1764) Bild 880 / sid 167). Död 1834-01-10 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:8 (1832-1837) Bild 780 / sid 75).
 
 
MM Gunilla Embriksdotter.
Född 1761-08-08 i Flor, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:2 (1722-1764) Bild 1200 / sid 231). Död 1824-04-28 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:8 (1832-1837) Bild 780 / sid 75).
 
 

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister