Född 1862-02-27 i Östansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:5 (1862-1874) Bild 80 / sid 3).
Döpt 1862-03-01 (Ytterhogdal C:5 (1862-1874) Bild 80 / sid 3).
Flyttade 1863 från Östansjö, Ytterhogdal (Z) till Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:12 (1861-1868) Bild 670 / sid 61).
Död 1867-09-19 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal EI:1 (1862-1886) Bild 630 / sid 58).
Ingrid .
Född 1862-02-27 i Östansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:5 (1862-1874) Bild 80 / sid 3). Död 1867-09-19 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal EI:1 (1862-1886) Bild 630 / sid 58).
F Erik Persson Landegren.
Född 1835-10-10 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:8 (1832-1837) Bild 810 / sid 78). Död 1915-03-20 i Östansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AIIa:2 (1908-1921) Bild 3480 / sid 328).
FF Per Andersson.
Född 1802-06-10 i Säter, Haverö (Y) (Haverö C:3 70). Död 1884-12-13 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:14 (1877-1886) Bild 430 / sid 34).
FFF Anders Salomon Casström.
Född 1763-07-31 i Österskucku, Berg (Z) (Berg C:2 sid. 309 / Bertil Magnusson). Död 1829-02-22 i Säter, Haverö (Y) (Haverö C:3 325 / Bertil Magnusson). Båtsman Kyrkovaktare Kyrkvärd
FFM Brita Halvarsdotter.
Född 1769-02-25 i Säter, Haverö (Y) (Haverö C:2 201). Död 1810-01-20 i Säter, Haverö (Y) (Haverö C:3 308).
FM Kerstin Pålsdotter.
Född 1793-12-30 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 750 / sid 141). Död 1880-10-10 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:14 (1877-1886) Bild 430 / sid 34).
FMF Pål Turesson.
Född 1755-07-05 i Östansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:2 184). Död 1837-11-26 i Enåsen, Ramsjö (X) (Ytterhogdal C:4 sid. 6). Torpare
FMM Gölin Jonsdotter.
Född 1756-09-20 i Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:2 (1722-1764) Bild 1020 / sid 195). Död 1834-01-18 i Enåsen, Ramsjö (X) (Ytterhogdal C:4 (1833-1861) Bild 950 / sid 229).
M Ingrid Jönsdotter.
Född 1831-07-30 i Östansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 1440 / sid 279). Död 1872-03-02 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal EI:1 (1862-1886) Bild 750 / sid 70).
MF Jöns Pålsson.
Född 1796-02-03 i Östansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 780 / sid 147). Död 1872-01-29 i Östansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal EI:1 (1862-1886) Bild 750 / sid 70). Bonde
MFF Pål Persson.
Född 1760-03-25 i Östansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:2 (1722-1764) Bild 1150 / sid 221). Död 1836-03-27 i Östansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:4 (1833-1861) Bild 960 / sid 231). Bonde
MFM Gölin Persdotter.
Född 1762-09-25 i Västansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:2 (1722-1764) Bild 1230 / sid 237). Död 1849-08-25 i Östansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:4 (1833-1861) Bild 1020 / sid 243).
MM Märta Jonsdotter.
Född 1804-07-21 i Västansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 sid. 163). Död 1890-01-27 i Östansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal B:2 (1887-1894) Bild 260).
MMF Jonas Persson.
Född 1773-01-13 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 290 / sid 49). Död 1832-06-22 i Västansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:8 (1832-1837) Bild 650 / sid 60). Kyrkovärd
MMM Ingrid Jönsdotter.
Född 1779-06-08 i Västansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 p. 89). Död 1860-07-31 i Västansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 onum.).

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister