Född 1850-08-02 i Galfven, Alfta (X) (Alfta AI:14B (1846-1850) p. 203).
Flyttade 1877-02-08 från Galfven, Alfta (X) till Ljusne Masugn, Söderala (X) (Alfta AI:21B (1876-1880) p. 248).
Flyttade 1877 från Ljusne Masugn, Söderala (X) till Skattmansö Bruk, Österunda (C) (Söderala AI:22a (1876-1880) Bild 240 / sid 236).
Flyttade 1880-12-14 från Skattmansö Bruk, Österunda (C) till Stålbåga Bruk, Dunker (D) (Österunda AI:19 (1877-1881) Bild 153 / sid 133).
Flyttade 1881-11-22 från Stålbåga Bruk, Dunker (D) till Håkanbohls Bruk, Nysund (T) (Nysund AI:21a (1881-1885) Bild 125 / sid 116).
Flyttade 1883-11-06 från Håkanbohls Bruk, Nysund (T) till Lidefors Bruk, Nysund (T) (Nysund AI:21a (1881-1885) Bild 125 / sid 116).
Flyttade 1893-11-07 från Nedre Borgfors, Skinnskatteberg (U) till Flodhammar, Hed (U) (Skinnskatteberg AI:18b (1886-1894) Bild 31 / sid 24).
Flyttade 1909 från Flodhammar, Hed (U) till Å församlingen, Hed (U).
Flyttade 1911-12-21 från Å församlingen, Hed (U) till Nederborg, Nås (W) (Hed AIIa:4 (1904-1912) Bild 2060 / sid 194).
Död 1913-08-18 i Nederborg, Nås (W) (Nås AIIa:2c (1912-1940) Bild 2230 / sid 280).
Anna Andersdotter Qvick.
Född 1850-08-02 i Galfven, Alfta (X) (Alfta AI:14B (1846-1850) p. 203). Död 1913-08-18 i Nederborg, Nås (W) (Nås AIIa:2c (1912-1940) Bild 2230 / sid 280).
F Anders Jonsson Qvick.
Född 1815-01-06 i Alfta (X) (Alfta AI:14B (1846-1850) p. 203). Död 1880-03-20 i Galfven, Alfta (X) (Alfta AI:21B (1876-1880) p. 248).
   
 
   
 
M Ingeborg Olofsdotter.
Född 1817-04-11 i Västmon, Överhogdal (Z) (Överhogdal C:1 sid. 101). Död 1874-08-28 i Galfven, Alfta (X) (Alfta F:3 (1861-1888) Bild 80).
MF Olof Jonsson.
Född 1789-12-31 i Mon, Överhogdal (Z) (Överhogdal C:1 sid. 77). Död 1858-04-28 i Västmon, Överhogdal (Z) (Överhogdal C:1 (1691-1861) Bild 1230 / sid 237). Bonde, Torpare
MFF Jon Olofsson.
Född 1758-06-23 i Mon, Överhogdal (Z) (Överhogdal C:1 (1691-1861) Bild 350 / sid 61 Marianne Andersson). Död 1813-03-31 i Mon, Överhogdal (Z) (Överhogdal C:1 sid. 221).
MFM Ingeborg Jönsdotter.
Född 1754-08-25 i Hällan, Vallen, Haverö (Y) (Haverö C:2 115). Död 1837-01-29 i Västmon, Överhogdal (Z) (Överhogdal C:1 sid. 228).
MM Sigrid Olsdotter.
Född 1787 i Älvros (Z) (Haverö AI:7 (1791-1799) p. 20). Död 1854-02-22 i Västmon, Överhogdal (Z) (Överhogdal C:1 (1691-1861) Bild 1220 / sid 235).
MMF Olof Svensson.
Född 1758 i Älvros (Z) (Haverö AI:7 p. 20). Död 1848-07-17 i Västansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:4 onum.). Bonde
MMM Karin Henriksdotter.
Född 1758 i Älvros (Z) (Haverö AI:7 p. 20). Död 1804-09-04 (Ljusdals tingslags häradsrätt FII:4 (1791-1804) Bild 1560 / sid 599 (bouppteckning) / Maj Johansson).

Relationer och barn

.

Karl Olof .
Född 1876-02-23 i Galfven, Alfta (X) (Alfta CI:7 (1862-1882) Bild 197 / sid 192).
Död 1878-07-04 i Skattmansö Bruk, Österunda (C) (Österunda AI:19 (1877-1881) Bild 153 / sid 133).

Gift 1877-10-14 (Skinnskatteberg AI:18B (1886-1894) p. 24).

Erik Ersson Munter.
Född 1841-09-23 i Nora (U) (Skinnskatteberg AI:18B (1886-1894) p. 24).
Död 1903-11-07 i Flodhammar, Hed (U) (SDB5).

Karl August Munter.
Född 1878-06-26 i Skattmansö Bruk, Österunda (C) (Österunda C:5 (1875-1892) Bild 18).

Anna Olivia Munter.
Född 1882-12-30 i Håkanbohls Bruk, Nysund (T) (Nysund C:9 (1871-1894) Bild 49).
Död 1958-04-28 i Eskilstuna Fors (D) (SDB4).

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister