Född 1893-03-08 i Gunnerud, Östra Ämtervik (S) (Östra Ämtervik AI:18 (1886-1895) Bild 168 / sid 161).
Flyttade 1903-11-12 från Gunnerud, Östra Ämtervik (S) till N Gunnerudstorp, Östra Ämtervik (S) (Östra Ämtervik AIIa:1 (1896-1911) Bild 158 / sid 147).
Flyttade 1919-01-10 från N Gunnerudstorp, Östra Ämtervik (S) till Adolf Fredrik (AB) (Östra Ämtervik AIIa:2 (1912-1925) Bild 196 / sid 182).
Flyttade 1919-12-19 från Adolf Fredrik (AB) till N Gunnerudstorp, Östra Ämtervik (S) (Östra Ämtervik AIIa:2 (1912-1925) Bild 196 / sid 182).
Flyttade 1922-09-02 från N Gunnerudstorp, Östra Ämtervik (S) till USA (Östra Ämtervik AIIa:2 (1912-1925) Bild 196 / sid 182).
Alma Nandina Borg.
Född 1893-03-08 i Gunnerud, Östra Ämtervik (S) (Östra Ämtervik AI:18 (1886-1895) Bild 168 / sid 161).
F Andreas Petter Borg.
Född 1854-10-15 i Vallen, Haverö (Y) (Haverö C:3 230). Död 1928-05-27 i N Gunnerudstorp, Östra Ämtervik (S) (Östra Ämtervik F:4 (1895-1941) Bild 1610 / sid 154).
FF Erik Andreas Borg.
Född 1830-01-17 i Tuna (Y) (Haverö AI:13 (1845-1854) p. 76). Död 1872-11-16 i Vallen, Haverö (Y) (Haverö F:1 1/3). Bonde, Nämndeman
FFF Anders Andersson Borg.
Född 1799-12-13 i Tuna (Y) (Tuna C:2 (1767-1843) Bild 95 / sid 89 / Bertil Magnusson). Död 1851-07-05 i Vallen, Haverö (Y) (Haverö C:3 334). Flottningschef och bonde
FFM Brita Stina Ersdotter.
Född 1807-11-30 i Njurunda (Y) (Njurunda C:3 (1807-1851) Bild 9 / sid 8). Död 1872-05-29 i Vallen, Haverö (Y) (Haverö F:1 1/3).
FM Gölin Månsdotter.
Född 1836-01-27 i Viken, Haverö (Y) (Haverö C:3 167). Död 1874-03-06 i Vallen, Haverö (Y) (Haverö F:1 1/3).
FMF Måns Jonsson.
Född 1788-02-06 i Viken, Haverö (Y) (Haverö C:3 34). Död 1844-08-18 i Viken, Haverö (Y) (Haverö C:3 330). Bonde
FMM Gölin Persdotter.
Född 1793-03-12 i Säter, Haverö (Y) (Haverö C:3 46). Död 1861-11-28 i Viken, Haverö (Y) (Haverö C:3 344).
M Märta Beata Larsdotter.
Född 1855-10-10 i Ytterturingen, Haverö (Y) (Haverö C:3 236). Död 1941-07-25 i N Gunnerudstorp, Östra Ämtervik (S) (Östra Ämtervik F:4 (1895-1941) Bild 2050 / sid 198).
MF Lars Nilsson.
Född 1809-08-09 i Länstersjön, Haverö (Y) (Haverö C:3 88). Död 1887-08-27 i Ytterturingen, Haverö (Y) (Haverö F:1).
MFF Nils Larsson.
Född 1782-01-04 i Länstersjön, Haverö (Y) (Haverö C:3 18). Död 1852-03-16 i By, Haverö (Y) (Haverö C:3 334). Bonde
MFM Emfrid Olofsdotter.
Född 1779-08-18 i Märrviken, Haverö (Y) (Haverö C:3 11). Död 1814-02-13 i Länstersjön, Haverö (Y) (Haverö C:3 314).
MM Beata Olsdotter.
Född 1806-08-23 i Ytterturingen, Haverö (Y) (Haverö C:3 81). Död 1904-02-29 i Ytterturingen, Haverö (Y) (Haverö F:2 35).
MMF Olof Mårtensson Isberg.
Född 1769-03-14 i Överturingen, Haverö (Y) (Haverö C:2 201). Död 1841-10-04 i Ytterturingen, Haverö (Y) (Haverö C:3 329). Dragon
MMM Margareta Månsdotter.
Född 1774-08-18 i Överturingen, Haverö (Y) (Haverö C:2 225). Död 1851-08-10 i Ytterturingen, Haverö (Y) (Haverö C:3 334).

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister