Född 1898-03-15 i Överturingen, Haverö (Y) (Haverö C:5 37).
Döpt 1898-04-17 (Haverö C:5 37).
Flyttade 1918-11-15 från Överturingen, Haverö (Y) till Ånge, Borgsjö (Y) (Haverö AIIa:2b (1911-1922) Bild 1070 / sid 599).
Flyttade 1919-11-12 från Ånge, Borgsjö (Y) till Nedansjö, Stöde (Y) (Borgsjö AIIa:3c (1911-1926) Bild 1720 / sid 1024).
Flyttade 1921-11-27 från Nedansjö, Stöde (Y) till Faxälven, Näskott (Z) (Stöde AIIa:6 (1912-1921) Bild 1080 / sid 439).
Flyttade 1922-10-24 från Faxälven, Näskott (Z) till Adolf Fredrik (AB) (Näskott AIIa:3 (1918-1933) Bild 700 / sid 57).
Flyttade 1923-11-29 från Adolf Fredrik (AB) till Hedvig Eleonora (AB) (Adolf Fredrik BIa:95 (1922-1922) Bild 1810 / sid 177).
Emma Matilda Wåhlin.
Född 1898-03-15 i Överturingen, Haverö (Y) (Haverö C:5 37).
F Jöns Emanuel Jönsson Wåhlin.
Född 1873-12-06 i Öhn, Haverö (Y) (Haverö C:4 45). Död 1967-02-06 i Hallsta, Borgsjö kbfd (Y) (SDB5). Arrendator
FF Jöns Jönsson.
Född 1845-06-21 i Öhn, Haverö (Y) (Haverö C:3 197). Död 1906-01-16 i Spetälskesjukhemmet, Järvsö (X) (Haverö F:2 45).
FFF Jöns Persson.
Född 1801-05-01 i Överhogdal (Z) (Överhogdal C:1 87). Död 1873-11-18 i Öhn, Haverö (Y) (Haverö F:1).
FFM Märta Jönsdotter.
Född 1816-03-09 i Öhn, Haverö (Y) (Haverö C:3 105). Död 1899-07-08 i Öhn, Haverö (Y) (Haverö F:2 18).
FM Emfrid Kajsa Larsdotter.
Född 1853-02-04 i Ytterturingen, Haverö (Y) (Haverö C:3 222). Död 1899-08-19 i Överturingen, Haverö (Y) (Haverö F:2 19).
FMF Lars Nilsson.
Född 1809-08-09 i Länstersjön, Haverö (Y) (Haverö C:3 88). Död 1887-08-27 i Ytterturingen, Haverö (Y) (Haverö F:1).
FMM Beata Olsdotter.
Född 1806-08-23 i Ytterturingen, Haverö (Y) (Haverö C:3 81). Död 1904-02-29 i Ytterturingen, Haverö (Y) (Haverö F:2 35).
M Kristina Backlund.
Född 1872-05-06 i Ytterturingen, Haverö (Y) (Haverö C:4 216). Död 1944-04-30 i Sundsvalls lasarett, Sundsvalls Gustav Adolf (Y) (Haverö (Y) F:3 (1931-1969) sid 51).
MF Lars Persson Backlund.
Född 1845-02-09 i Öhn, Haverö (Y) (Haverö C:3 196). Död 1930-01-25 i Änge, Lockne (Z) (SDB5).
MFF Per Larsson.
Född 1804-10-14 i Västansjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:4 (1800-1808) Bild 110 / sid 6). Död 1875-12-08 i Ytterturingen, Haverö (Y) (Haverö F:1).
MFM Märta Sundvisdotter.
Född 1808-05-18 i Hällan, Vallen, Haverö (Y) (Haverö C:3 85). Död 1873-04-03 i Ytterturingen, Haverö (Y) (Haverö F:1).
MM Ella Jönsdotter.
Född 1843-03-27 i Fåssjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:4 onum.). Död 1919-08-09 i Änge, Lockne (Z) (SDB5).
MMF Jöns Jonsson.
Född 1814-08-20 i Fåssjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 1120 / sid 215). Död 1897-08-15 i Fåssjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AIIa:1 (1897-1908) Bild 2000 / sid 187).
MMM Kerstin Olsdotter.
Född 1813-12-19 i Viken, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal C:3 (1765-1832) Bild 1100 / sid 211). Död 1881-02-12 i Fåssjö, Ytterhogdal (Z) (Ytterhogdal AI:14 (1877-1886) Bild 1490 / sid 140).

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister